Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy a triky

1. 5. 2011

TIPY A TRIKY

1) Když bude noc a vy uvidíte měsíc, střelte do něho ze Sniper Loupit - změní  se jeho velikost.
Tak jako v GTA III, tak i zde také můžete sebrat šlapku(prostitutku) do auta, ale auto musí být dost elegantní.(např. Chetah, mimochodem, smíte nabírat jenom šlapky které mají: červenou podprsenku, džínovou sukni a obří, hnědý, kulatý háro) Nakonec ona vleze do auta a potom jeďte na  tiché místo(buďto do nějaké uličky kde nikdo nechodí, ale nejlepší tah je pláž, mimochod, jeďte hodně rychle, protože jedna vteřina je jeden dolar!) a zastavte auto. Auto se bude houpat  a vaše "zdraví" bude růst od 100 k 125. Toto můžete opakovat stále. Ale pokud je vám méně než 15let, tak radši si jenom hrajte hru                       
... příště další

2) Vyskočení z auta za jízdy :

Když jedete městem a kolem je nějaká přestřelka a vy jedete autem, pár střel si najde cestu i k vašemu autu.
Když vám auto začne hořet, máte málo času, abyste zastavili a vystoupili. Pokud tedy nechcete, abyste v autě, anebo na
motorce  vybouchli, musíte z něho vyskočit. Z auta se skáče držením šipky dolů + [Enter] nebo tlačítko [F].
Jedno upozornění : Když vyskočíte, tak Vám to ubere malinko ze životů. Takže si radši zabrzděte, vylezte ven a utíkejte. Vždyť hořící auto vydrží před vybouchnutím víc než 10 vteřin.                           

3) Sbírání aut :
Pokud jste se právě rozhodli sbírat auta do Sunshine Auto nebo máte problém s některými auty, čtěte dále.
První série aut je docela v pohodě, zvládnete to bez jakékoliv přípravy. V dalších sériích ale nastává následovný problém : když je na seznamu auto, které obyčejně postává na nějakém specifickém místě (Stretch u mansion, Pizza Boy za pizzerií), tak odtud zmizí. No a když se nikde jinde nenachazí, tak máte smůlu. Takže možnosti jsu dvě :
1) Poctivější - hrajte se dvěma sejvy - jeden před tím, než začnete sbírat a druhý, který budete ukládat po každém dovezeném autě. Jakmile zjistíte, že nějaké auto nemůžte najít tam, kde před tím stálo, tak loadněte původní save, vražte to auto do některé z vašich garáží a potom když bude na seznamu, tak ho tam jednoduše přivezte. Budete ale mnohorát vozit auta odzačátku,  protože vždy přijdete na nějaké nové auto, které musíte nejdříve dovézt do své garáže. Zatím jsem to celé neudělal, ale na začátek si schovejte Stretch a Pizza Boy.

2) Cheaterská varianta - otevřte soubor GTA Vice City/data/default.ide a změňte u auta, které sháníte, položku Class na normal a Frq na 150 - věřte mi, že budete mít problém najít jiné auto, než to, ktré sháníte :o).
Odměnou za vaši snahu vám budou bonusová auta. Několik aut se však dá sehnat pomocí cheatu, jako třeba Caddy cheatem BETTERTHANWALKING nebo limuzína Strench cheatem ROCKANDROLLCAR.

4) Závody RC modelů :

1) Na severovýchodě východního ostrova je plážová dráha, stojí u ní dodávka s nápisem TOP FUN, když do ní vlezete, budete na této trati závodit s autíčkem na dálkové ovládání.
2) Na severu východního ostrova je velký obchodní dům a u něj je patrová garáž, v předposledním patře je stejná dodávka jako ta na pláži, jenže když vlezete do téhle, budete létat s letadlem na dálkové ovládání.
3) Na jihozápadě západního ostrova je letiště a u něj stojí zase stejná dodávka, ale tentokrát budete létat s helikoptérou na dálkové ovládání.               

5) Změna fyziky vozidel :
Použijte textový editor na editaci souboru handling.cfg, který je v adresáři
grandtheftautovicecitydata. Můžete v něm měnit rychlost motorek, aut, lodí, helikoptér a letadel ve hře.

6) Závody s motorkami :

Když závodíte s motorkami, tak stačí, když motorku některému jezdci vezmete a jste automaticky třetí. Pokud chcete závod vyhrát, vezměte si PCJ 600(podle mě je nejlepší) nejezděte moc rychle a v zatáčkách brzděte šipkou dolů. Všichni se ve druhé zatáčce nabourají a vy získáte velký náskok, tak velký, že to už snad ani nejde prohrát.
                
7) Pár postřehů  :

Pokud máte málo života, stačí abyste nasedli do Sanitky a přidá se vám do 20% životnosti. Smůla je v tom, že to funguje jenom jednou.
Pokud poprvé nastoupíte do policejního auta, přidá vám 5 nábojů do Brokovky. Hodněkrát, než jsem to zjistil jsem si říkal: Doprčic, kde já jsem jí vzal?
Pokud sednete do auta, které má houkačku, např. policejní auto, a stisknete
[Shift], začne houkat a auta se vám začnou vyhýbat. Nejlepší je když jedete po mostě a na něm je motorkář: vyletí z mostu a utopí se  a to se může stát občas i autu a to je podle mě ta nejvědší chyba ve Vice city: Nikdo neumí plavat)
Pokud se chete vozit po městě, vyskočte na auto, které není příliš rychlé a ono vás bude vozit celé dny až dokud budete chtít, nebo mít čas.
V GTA Vice City  můžete najít stadión, který se otvírá  po 20.00 hod. Můžete se tam zúčastnit závodů na motorkách a v autech. Když nasednete do helikoptéry budete řídit jako v autě, ovšem, pokud chcete i dopředu, musíte stiksnout klávesu [9] na numerické klávesnici. Pro otáčení stiskněte Q (doleva ), nebo  E (doprava ). Když chcete couvat, stiskněte [6] - opět na numerické klávesnici. Když jste na motorce a chcete z ní střílet, tak jen držte tlačítko na myši a když chcete střílet do stran, stiskněte [1] (nalevo) a [2] (napravo). Obojí na numeriské klávesnici. To samé můžete udělat i u některých aut. Když si chcete prohlédnout replay, tak stiskněte [F1] - potom stiskněte [F2] a uloží se vám to do C Dokumenty Grand Theft Auto vice city. Tam najdete svůj replay.
Když vás honí policajti a vy se jich nemůžete zbavit, tak jeďte okolo místa, kde si sejfujete hru a uložte ji. Potom stiskněte [Esc] a loadněte si hru a policajti vás už honit nebudou.
V GTA Vice City jsou věci, které když z místa seberete (jako jsou auta, motorky, zbraně) a když se na to místo později vrátíte,  tak je tam zase najdete.
               
8) Kdo vás může honit :

1. Hvězda - Policejní auto s jedním policistou
2. Hvězdy - Policejní auto se dvěma policisty
3. Hvězdy - SWAT (helikoptéra + Detektivové)
4. Hvězdy - SWAT (dodávky)
5. Hvězdy - FBI
6. Hvězdy - Armáda             

9) Vrtulník, motorka aspol. :
BOJOVÝ VRTULNÍK - Na 2.ostrově, na letišti se nachází vojenská základna. Na konci základny je vrtulník ze kterého můžete vystřelovat rakety (num0) a střílet kulometem (Ctrl). Jenže jsou okolo všude vojáci s M4 a ti po vás střílí každou chvíli. Takže doporučuji se převléknout za policistu(pokud jste již udělali misi Cop Land) a potom s jakýmkoliv vrtulníkem letět na konec základny, kde přistanete na hangáru či střeše a odletíte s bojovým vrtulníkem. Na konec bych doporučoval s vrtulníkem přistát někde u vašich garáží a natlačit si ho tam autem, ať ho máte vždy k dispozici pak ho třeba vyštouchat motorkou.

JAK SE DOSTAT NA GOLFOVÉ HŘIŠŤĚ SE ZBRANĚMI - úplně jednoduše - vemte si vrtulník a prostě tam leťte, to je 1. možnost. A ta 2. možnost - vzít si PCJ 600 a jak je taková ta objížďka, tak je tam skokánek, tak se pořádně rozjeďte  a hop - jste na golfovém hřišti. Samozřejmě i se zbraněmi, a 3. možnost je vzít si jaké koliv auto a u takového betonového válce zastavit, naskočit na kapotu a pak hupky dupky přeskočit válec a jste tam

MOTORKY NA ZADNÍ A PŘEDNÍ KOLO - motorka se dá zvednout na zadní kolo (num6).
Abyste ji zvedli na přední, musíte udělat tohle : za jízdy zmáčkněte a pořád držte num9 a váš Tommy si stoupne. Teď úplně zastavte (pořád držíte num9) a motorka se zvedne na přední kolo. Testováno na PCJ 600. Občas je to kvalifikováno jako Bláznivý kousek.

ULEHČENÍ ZÁVODŮ - pokud máte koupeno Sunshine Auto (50000$, vedle letiště). Tak jak máte ty závody, tak si tzv. vsaďte a než odstartujete závod, tak si pořiďte buď Raketomet (oranžová budova (kousek od vjezdu na letiště, vjezd k bazénu v němž je Raketomet) nebo Minigun (lze koupit od Phila po splnění všech misí budovy The Malibu Club a 2 Philovi mise za 10000$ (stojí to zato) nebo posbírat 60 balíčků). Na místě kde začína závod poodjedte kousek dopředu a napalte to do nich Raketometem nebo je  rozstřílejte Minigunem.

10) Stadion :

 Vykrádání a odměny :
 
2. Vykrádání obchodů : pokud si chcete vydělat, můžete to zkusit i vykrádáním obchodů. Stačí, když přijdete k prodavači, zamířřte na něho zbraň a stisknete pravé tlačítko. Čím víc peněz vám dá, tím víc policistů vás začne honit.
Seznam obchodů, které jde vykrást :
Corner Store (Vice Point)
Jeverly Store #1 (Vice Point)
Jewerly Store #2 (North Point Mall)
Jewerly Store #3 (Downtown)
Music Store (North Point Mall)
Hardware Store (North Point Mall)
Ryton Aide Pharmacy (Little Haiti)
Doughnut Shop (Little Havana)
Screw This (Little Havana)
Dispensary Plus (Vice Point)
Gash (North Point Mall)
Bunch Of Tools (Washington Beach)
Pharmacy (Downtown)
Cafe Robina (Little Havana)
Laundromat (Little Havana)

3. Odměny za nalezené SECRET PACKY :

 10 - ARMOR, brnění u Tommyho vily nebo u nějakého úložiště
 20 - Motorová pila u Tommyho vily nebo u nějakého úložiště
 30 - Pistole .357 Magnum u Tommyho vily nebo u nějakého úložiště
 40 - Plamenomet u Tommyho vily nebo u nějakého úložiště
 50 - Puška H&K PSG u Tommyho vily nebo u nějakého úložiště
 60 - Minigun u Tommyho vily nebo u nějakého úložiště
 70 - Raketomet u Tommyho vily nebo u nějakého úložiště
 80 - Vrtulník Sea Sparrow na střeše Tommyho domu (osazený kulomety !)
 90 - Tank na vojenské základně za letištěm
100 - Ozbrojený vrtulník Apache, který je na mapě vrtulníků označen 100.

A ještě jedna poznámka : až po raketomet se všechny věci
objeví u všech tří Tomových hlavních skrýší

11) Oprava motorky :

Když vám začne hořet motorka (nebo vrtulník ), tak napište aspirine (čit na zdraví) a on se vám opraví. 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 158374
Měsíc: 817
Den: 34